Ústředí muslimských obcí přeje všem muslimům požehnaný ramadán

29.03.2023 13:44

Ústředí muslimských obcí v ČR oznamuje, že první den půstu letošního ramadánu připadá na čtvrtek 23. března 2023. 

Postní měsíc ramadán je obdobím zvýšené dobročinnosti. Stejně jako v minulých letech rozdáváme především potravinovou pomoc potřebným rodinám. Během ramadánu se odvádí i povinný „zakát al-fitr“, který má každý muslim dát potřebným formou trvanlivých potravin nebo jejich přibližného ekvivalentu v penězích (nejméně 150 Kč za osobu, včetně dětí).

Oznamujeme, že zakát al-fitr nebo jakoukoliv jinou finanční nebo potravinovou pomoc můžete dát prostřednictvím Muslimské obce v Praze. Vedení obce zajistí předání vaší pomoci těm, kteří to nejvíc potřebují.

Základní účet MOP (transparentní) má číslo: 7603967001/5500

Do poznámky uveďte účel (zakát, sadaqa, zakát al-fitr a podobně)

Potravinovou pomoc je možné předat po dohodě, v případě zájmu se na nás obraťte mailem (praha@muslim.cz) nebo telefonicky (tel.: 605 773 300 nebo 604 761 241).

Ramadán je také nazýván měsícem Koránu. Korán je zdrojem vedení. Je to jediná kniha od našeho Stvořitele, která se zachovala bez jediné změny. Korán musíme uznat, musíme v něj věřit, musíme ho číst, musíme ho praktikovat. Četba a recitace Koránu je aktem uctívání, a to i když nerozumíme významu arabských slov. Je za ni odměna u Alláha a chrání nás před konáním hříchů. Držíme-li Korán v ruce, musíme být ve stavu rituální očisty.

—————

Zpět