Ahmed Hemaya, Islám - hluboké nahlédnutí

25.09.2012 23:47

ISBN: 978-80-904373-2-6,
EAN: 9788090437326,
formát: 21 x 15 cm, česky,
počet stran: 364,
vazba: brožovaná,
vydáno: Muslimská obec v Praze, 2012,
přibližná cena: Kč 200,-
dostupnost: v Islámské nadaci

Tato kniha objektivně představuje islám tak, jak jej chápou „tradiční imámové“,a nabízí čtenářům autentické a hluboké nahlédnutí do islámu.

V knize se prolíná pohled na víru založenou na Koránu s názory současné vědy. Je proložena výstižnými a pečlivě vybranými citacemi významných světových osobností. Pojednává i o tzv. kritických otázkách, tedy o některých aspektech islámského mravníhořádu, které bývají v západních médiích často interpretovány značně deformovaně.

Tato celobarevná publikace vychází ve výpravné podobě a s bohatým a milým grafickým doprovodem autora.

Knihu uvádí slova předního českého odborníka na islám profesora Luboše Kropáčka. Svým kultivovaným pojetím se liší od mnoha ostatních knih na toto téma. Pochází z pera mladého, vzdělaného a moderního egyptského autora, který načerpal klasické vzdělání na prestižní islámské univerzitě al-Azhar, řadu let působil v Evropě,kde se kromě jiného zasazoval i o mezikulturní a mezináboženský dialog, a dnes zastává místo imáma ve významné historické mešitě Sultána Hasana v Káhiře. Ahmad Hemaya napsal i řadu dalších knih o islámu, historii, ekonomice a geografii a za jednu z nich mu byl v roce 2002 udělen v Irsku čestný doktorát.

—————

Zpět